اداره بهزیستی شهرستان کمیجان

اخبار و اطلاعات

شرکت مسئولین و اعضاء شورای مشارکتهای بهزیستی کمیجان در برنامه ضیافت الهی

همزمان با نهمین روز از ماه مبارک رمضان برنامه ضیافت الهی در استان مرکزی با حضور جمعی از مددجویان،خیرین و مسئولین استانداری و بهزیستی سراسر استان برگزار گردید.

این برنامه با مشارکت سازمان بهزیستی، مؤسسه مالی و اعتباری عسکریه و شبک دو سیما هر شب در یک استان کشور برگزار و در شبهای ماه رمضان به طور زنده از شبک دو سیما پخش می شود و هدف آن معرفی توانمندیهای معلولین و افراد تحت حمایت بهزیستی و همجنین جلب و جذب مشارکتهای مردمی به منظور خدمت رسانی بهتر به افراد تحت حمایت این سازمان می باشد.

در این جشن آقای دکتر نفریه معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کل کشور گفت:هدف اصلی سازمان بهزیستی توانمندسازی مددجویان در رسیدن به استقلال مالی، اشتغال زایی و توانبخشی حرفه ای مددجویان است.

محمد نفریه در جشن سراسری رمضان که در محل استانداری مرکزی برگزار شد، افزود:  فردی که توسط سازمان بهزیستی توانمندسازی می شود باید در نهایت به یک عضو مستقل در جامعه تبدیل شود و زندگی نرمالی همسو با افراد دیگر داشته باشد.

وی ادامه داد: خدمات سازمان بهزیستی به 2دسته تقسیم می شود که شامل خدمات مستمر آن بعد از توانمند سازی مددجویان قطع می شود و دیگری خدمات غیرمستمر که این خدمات مدتی پس از توانمندسازی نیز به مددجویان ارائه و با گذشت زمان قطع می شود تقسیم می شود.

در این مراسم آقای رضا ربیعی مدیر کل بهزیستی استان مرکز ی با توجه به پرسش مجری برنامه، برخی از وظایف معاونت امور فرهنگی و پیشگیری سازمان بهزیستی را تشریح و اظهار نمود که یکی از اهداف این معاونت این است که اصلاً هیچ معلولی متولد نشود و با برنامه های علمی و فرهنگی خود در این راه تلاش میکند.

در این ضیافت رئیس اداره بهزیستی کمیجان، معاون و کارشناس مشارکتها و اعضاء شورای مشارکتهای بهزیستی نیز حضور داشتند.

+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم مرداد ۱۳۹۱ساعت 23:34  توسط   |